Меню

Aiko Solar оголосила про новий рекорд ефективності сонячного модуля 25,15%

 

Китайська компанія Aiko Solar зробила великий прорив у сонячній індустрії, досягнувши рекордної ефективності своїх фотоелектричних панелей з «повним зворотним контактом» (All Back Contact – ABC) у 25,15%. Результат підтверджено німецькою TÜV SÜD.

Менш ніж рік тому, у травні 2023 року, компанія вперше продемонструвала ефективність серійної сонячної панелі 24%. З того часу китайський виробник очолює рейтинг найефективніших сонячних модулів.

Aiko повідомляє, що вперше у світі ефективність сонячних модулів з кристалічного кремнію, включаючи технологію BC («зворотного контакту»), перевищила 25%, що «є останнє досягнення на шляху людства до піку ефективності фотоелектричного перетворення».

Дійсно, в новому досягненні китайського виробника важливо, що воно встановлено на «простих» сонячних сонячних панелях, і результат перевершує ефективність тандемного сонячного модуля, розробленого Oxford PV і Fraunhofer ISE. При цьому останній є лабораторним зразком, який невідомо коли піде в масове виробництво.

Раніше повідомлялося, і це варто повторити, що у виробництві ABC сонячних модулів Aiko Solar не використовує срібло.

Виробництво компонентів для сонячної енергетики - це безперервний потік інновацій, які дозволяють, серед іншого, підвищувати ефективність елементів та модулів, знижувати питоме споживання матеріалів, що, у свою чергу, сприяє зниженню капітальних витрат та вартості одиниці енергії фотоелектричної генерації.