Меню

Домінування Китаю в сонячній індустрії – інфографіка

 

 

Цікаву картинку становив S&P Global Commodity Insights. На ній зображено найбільших виробників у всіх ланках світової сонячної індустрії – виробництво полікремнію, кремнієвих пластин, фотоелектричних елементів (осередків) і модулів (по 10 найбільших компаній для кожної позиції), і показано обсяг їх випуску в період з 1 по 3 квартал 2023 року.

Не секрет, що китайці абсолютно домінують у всіх зазначених областях, і на зображенні це показано наочно. І це домінування лише посилюється, незважаючи на численні спроби США, ЄС та Індії його послабити.

Також ми бачимо високий рівень концентрації. Перша десятка контролює понад 90% виробництва полікремнію, 97% виробництва кремнієвих пластин, близько 85% виробництва сонячних осередків та 81% модулів.

За даними S&P, найближчим часом на ринку буде надлишок полікремнію, що призведе до подальшого падіння цін. Швидше за все, це може сприяти тому, що деякі потужності простоюватимуть або деякі нові учасники ринку відмовляться від своїх планів створення нових виробництв.

S&P підрахував, що китайська GCL Poly лідирувала на світовому ринку полікремнію протягом зазначеного періоду. Нагадуєм, що за даними Bernreuter Research, найбільшим виробником є ​​Tongwei. Частка чотирьох найбільших компаній у цьому списку (всі з Китаю) становила 64%.

На ринку кремнієвих пластин лідирують LONGi Green Energy Technology та TCL Zhonghuan Renewable Energy Technology, їхня сукупна частка ринку протягом перших 9 місяців минулого року склала 45%.