Меню

Fraunhofer та Oxford PV представили сонячний модуль з ефективністю 25%

 

Компанія Oxford PV, створена при Оксфордському університеті, виробляє тандемні перовскітно-кремнієві сонячні елементи формату M6 з ефективністю 26,8% у невеликих обсягах на своєму заводі у Бранденбурзі, Німеччина. Їхнє масове виробництво планується розпочати цього року.

Німецький інститут сонячних енергетичних систем Fraunhofer ISE виготовив із цих елементів двосторонній тандемний фотоелектричний модуль із 25-відсотковою ефективністю. "Це робить його більш ефективним, ніж будь-який кремнієвий фотоелектричний модуль, коли-небудь вироблений в промисловому форматі", - заявив професор професор Стефан Глюнц, керівник відділу фотоелектрики в Fraunhofer ISE. Той факт, що для виробництва модуля використовувалося обладнання, яке застосовується у масовому виробництві, демонструє значний потенціал тандемних технологій для фотоелектричної промисловості.

Потужність модуля складає 421 Вт, а площа 1,68 квадратних метрів.

"Цей новий світовий рекорд є важливою віхою для Oxford PV, доводячи, що наші тандемні сонячні елементи можуть забезпечити рекордну продуктивність при збиранні в сонячні панелі", - каже Девід Уорд, генеральний директор Oxford PV.

Перовскітно-кремнієві тандемні фотоелектричні елементи мають теоретичну максимальну ефективність понад 43% порівняно з менш ніж 30% у кремнієвих сонячних елементів, які сьогодні панують на ринку.

Оскільки перовскітний шар тандемних елементів чутливий до температури, група розробила низькотемпературні процеси для з'єднання та інкапсуляції, які також особливо шкодують осередки від механічних пошкоджень. «Вони підходять для промислового масового виробництва та можуть бути реалізовані в комерційних системах. Необхідні адаптації можуть бути легко реалізовані на сучасних лініях виробництва фотоелектричних систем», — пояснює доктор Ахім Крафт, керівник групи з Fraunhofer ISE.

Для калібрувальних вимірювань фотоелектричних модулів та визначення ефективності панелі використовували новий мультиспектральний сонячний симулятор. Оскільки стандартизовані в даний час методи вимірювання не можуть бути повністю перенесені на цю нову технологію, метод був додатково підтверджений за допомогою польових вимірювань.

Проектні команди з Fraunhofer ISE та Oxford PV зараз працюють над сертифікацією модуля. З цією метою в Інституті вже проводяться інтенсивні випробування довгострокової стабільності.

На сьогоднішній день найефективнішим серійним (доступним для покупки) модулем вважається сонячна панель Aiko Solar з повним зворотним контактом (All Back Contact - ABC). Її ефективність становить 24%. Крім того, компанія Huasun представила гетеростурктурний (HJT) сонячний модуль G12-132 (Himalaya) з ефективністю 24,16%, а Tongwei також HJT модуль з ефективністю 24%.

У листопаді минулого року китайська LONGi оголосила про новий світовий рекорд ефективності тандемного сонячного елемента з перовскіту та кремнію – 33,9%. Але про випуск модулів із цих елементів поки що нічого невідомо.

Також поки що незрозуміло, чи піде новий модуль Oxford PV у серію, оскільки сьогодні компанія говорить лише про збільшення виробництва осередків.