Меню

LONGi застерігає Захід від відмови від китайських сонячних панелей

 

Ціна сонячних панелей, «вироблених без участі Китаю в таких країнах, як США, буде «вдвічі» вищою за їхню нинішню вартість, — повідомив Денніс Ше, віце-президент китайського виробника LONGi, Едварду Уайту, китайському кореспонденту Файненшл Таймс .

LONGi є найбільшим виробником кремнієвих пластин у світі та також посів друге місце у рейтингу найбільших світових постачальників сонячних моделей за підсумками 2023 року.

Представник китайської компанії стверджує, що збільшення імпорту з Китаю створить більше робочих місць, наприклад, у проектуванні та будівництві нових сонячних електростанцій. «Знищення більшості робочих місць в енергетиці, щоб захистити 1% [європейських робочих місць у сонячній індустрії] – це немає сенсу», – каже Ше.

Як відомо, Китай займає домінуючі позиції у всьому виробничому ланцюжку сонячної індустрії, який сьогодні випускає сотні гігават сонячних модулів на рік. І в США , і в Європі сонячна енергетика швидко зростає, але вона практично повністю залежить від постачання КНР. Тому і Штати, і Європа, і Індія роблять кроки для подолання залежності та створення власної сонячної індустрії. В умовах нинішньої міжнародної напруги посилюється протекціонізм. Європа поки що лише загрожує китайцям різними автомобілями. США ж фактично заборонили імпорт китайських сонячних панелей за допомогою загороджувальних мит та Закону про запобігання примусовій праці Уйгуров (UFLPA). А за допомогою пряників Закону про зниження інфляції (IRA) їм також вдається затягувати до себе як європейських, так і китайських виробників фотоелектричних модулів.

Занепокоєння західних країн щодо «несправедливої ​​торговельної практики» Китаю призвело до того, що китайська сонячна індустрія «розширює свою виробничу присутність ближче до закордонних клієнтів». LONGi все частіше «намагається працювати з країнами», у тому числі через місцевих партнерів по спільних підприємствах, щоб створити більше [закордонних] виробничих потужностей та уникнути геополітичних ризиків. Зокрема, в 2023 році повідомлялося , що LONGi збирається побудувати в США завод із випуску сонячних панелей потужністю 5 ГВт.