Меню

Найбільші постачальники сонячних елементів у світі за підсумками 2023 року

 

Компанія InfoLink опублікувала список (п'ятірку) найбільших постачальників сонячних елементів (осередків) у світі у 2023 році.

Порівняно з 2022 роком, склад першої п'ятірки залишився без змін, проте компанії на 3-5 позиціях помінялися місцями. Runergy опустилася з третьої на п'яте місце, Solar Space піднялася на третє, а Jietai на четверте.

Лідирують, як і раніше Tongwei та Aiko Solar

У рейтингу не враховано обсяги виробництва сонячних осередків, поставлених на власні заводи вертикально-інтегрованими компаніями, такими як JinkoSolar або LONGi, тому він не відображає повну картину ринку. У ньому показані ті компанії, які відвантажили найбільші обсяги «набік».

Незважаючи на те, що Tongwei активно займається вертикальною інтеграцією і впевнено входить до першої десятки найбільших світових постачальників сонячних панелей, навіть після вирахування внутрішніх поставок осередків, компанія все одно посіла перше місце.

П'ять найбільших виробників у 2023 році відвантажили 182 ГВт фотоелектричних осередків, що на 56% більше, ніж у 2022 році .

Виробники елементів задіяли свої виробничі лінії PERC на повну потужність. При цьому в другій половині року почалося активне нарощування потужностей з випуску більш ефективних осередків TOPCon, що набирають популярність.

У 2023 році виробники відвантажили 146 ГВт осередків PERC. Постачання сонячних елементів TOPCon швидко зростало у другому півріччі, досягнувши 35 ГВт, що становить 19% від загального обсягу поставок. Елементи HJT та «зворотного контакту» в основному призначалися для власного виробництва та в меншій кількості для зовнішніх продажів. Продажі полікристалічних осередків (Multi-Si) практично зійшли нанівець, обсяг становив понад 1 ГВт. Модулі Multi-Si переважно потрапляють на ринки за межами Китаю, такі як Індія та Туреччина.

Формати M10 (182 мм) та G12 (210 мм) домінували у постачаннях п'яти найбільших виробників, які у 2023 році відвантажили 133 ГВт (73%) осередків формату 182 мм та 43 ГВт (24%) осередків 210 мм. Тобто великоформатні елементи займають 97% ринку. Частка продуктів M6 та меншого розміру в постачаннях п'ятірки найбільших компаній становила лише 3%. 2024 року цей відсоток продовжить знижуватися, оскільки виробники закриють виробничі лінії.

Зростає популярність прямокутних осередків. П'ять найбільших виробників поступово переходять на прямокутні формати для PERC, в основному віддаючи перевагу 183 мм. Що стосується n-типу, то у другій половині 2023 року виробники почали постачання елементів розмірами 183 мм та 191 мм.

Дані китайської митниці показують, що країна експортувала 37,1 ГВт осередків у 2023 році, що на 57% більше, ніж у 2022 році, при цьому Азія (24,5 ГВт) та Близький Схід (11 ГВт) залишаються основними ринками-імпортерами. П'ятьма найбільшими країнами-імпортерами у 2023 році стали Туреччина, Індія, Камбоджа, Таїланд та Південна Корея, на які припало 88% загального світового імпорту.