Меню

Найбільші постачальники сонячних панелей у світі у 2023 році

 

Компанія InfoLink опублікувала рейтинг найбільших виробників (постачальників) сонячних модулів у 2023 році.

Загальний обсяг постачання учасників рейтингу зріс на 78% порівняно з 2022 роком.

«Велика четвірка» постачальників залишилася незмінною і зміцнила свої позиції. Кожна з цих компаній реалізувала щонайменше 60 ГВт сонячних модулів .

За оцінками, чотирьох найбільших виробників припадає на частку близько 60% загального обсягу поставок компаній з представленого списку. Різниця між четвертим та п'ятим місцем становить приблизно 30 ГВт.

Перше місце зайняла компанія JinkoSolar, повернувшись на цю позицію після дворічної перерви. Раніше JinkoSolar повідомляла в попередньому порядку, що її обсяг поставок у 2023 році становив приблизно 75 ГВт. Друге та третє місце поділили LONGi та Trina Solar, а четверте посіла JA Solar.

У другому ешелоні конкуренція дуже жорстка, і рейтинг суттєво змінився. InfoLink навіть змушена була включити до списку 13 компаній, оскільки показники дуже близькі.

П'яте та шосте місце поділили Tongwei та Canadian Solar, яка стабільно знаходиться в середині списку вже понад 5 років. Tongwei, найбільший виробник полікремнію та сонячних комірок у світі, успішно реалізує стратегію вертикальної інтеграції та швидко піднімається вгору. Продажі модулів Tongwei зросли на 262% (!) у 2023 році.

На сьоме місце вирвалася Chint New Energy (Astronergy), яка показала річне зростання продажів у 108%.

На восьмому місці розташувалася Risen Energy, яка опустилася в рейтингу через уповільнення зростання продажів.

DAS Solar вперше увійшла до списку і посіла дев'яте місце завдяки темпу зростання 113%.

На десяте місце InfoLink помістив одразу чотири компанії. Це американська First Solar, єдиний не китайський виробник у списку, GCL, Yingli Energy, старий бренд, колишній лідер ринку, який прагне повернути свої позиції та DMEGC.

Загальні поставки 13 компаній списку становлять близько 450 ГВт (на основі даних InfoLink та інформації, раніше опублікованої Solarbe).

Найближчі переслідувачі, що залишилися за рамками рейтингу: Suntech, Jinzhou Sunshine, Hanwha Q-Cells, Huansheng, Seraphim та інші продали по 7-10 ГВт кожен.

Зазначається, що модулі на пластинах форматів менше за М10 практично зникли з ринку. На М6 та інші формати довелося лише близько 2% поставок. InfoLink також повідомляє, що значно зросли постачання модулів TOPCon N-типу, їхня частка зросла до 26%.

Дані InfoLink свідчать про надзвичайно швидке зростання масштабів фотоелектричної індустрії та сонячної енергетики. Наприклад у 2019 JinkoSolar, що посіла перше місце, продала 14 ГВт сонячних панелей. 2023 року з таким результатом можна було сподіватися лише на 10 місце.

У 2024 році InfoLink очікує уповільнення зростання продажів, оскільки очевидне затоварення ринку. Виробники з топ-10 сумарно планують збільшити продаж до 700 ГВт, а аналітики вважають, що більш реальні обсяги – це 460-519 ГВт.