Меню

Сонце, вітер, накопичувачі – 94% нових потужностей енергетики США, запланованих на 2024 рік

 

Управління енергетичної інформації США (EIA) опублікувало прогноз запровадження нових потужностей електроенергетики на поточний рік на основі планів енергетичних компаній.

У 2024 році в енергосистему США планується додати 62,8 гігават (ГВт) нових електрогенеруючих потужностей, на 55% більше, ніж минулого року, що вказує на зростання активності в галузі, що «продовжується». Більше половини доведеться на сонячну енергетику (58%), за якою йдуть системи накопичення енергії (СНЕ) - батареї (23%).

Цього року у Штатах планується додати 36,4 ГВт сонячних електростанцій . Це рекордний обсяг за всю історію. І це лише великомасштабні (utility-scale) електростанції. Більше половини нових сонячних потужностей заплановано у трьох штатах: Техас (35%), Каліфорнія (10%) та Флорида (6%).

EIA також очікує рекордне збільшення потужностей систем накопичення енергії в 2024 р. Якщо минулого року до енергосистеми було додано 6,4 ГВт нових акумуляторних батарей, то цього року планується встановити 14,3 ГВт , які додадуться до діючих об'єктів загальною встановленою потужністю 15,5 ГВт.

На Техас та Каліфорнію прийде 82% нових потужностей СНЕ у США — 6,4 ГВт та 5,2 ГВт відповідно.

Зазначається, що зі зростанням сонячних та вітрових потужностей у Сполучених Штатах попит на накопичувачі енергії продовжує зростати. Закон про зниження інфляції (IRA) також прискорив розвиток систем зберігання енергії, запровадивши інвестиційні податкові відрахування (ITC) для автономних об'єктів зберігання енергії. До прийняття IRA батареї мали право на федеральні податкові пільги лише в тому випадку, якщо вони встановлювалися на сонячних електростанціях.

Також у 2024 році планується ввести в експлуатацію 8,2 ГВт потужностей вітрової енергетики . Після рекордного приросту більш ніж на 14 ГВт як у 2020, так і в 2021 р. зростання вітроенергетики в останні два роки сповільнилося.

Що стосується «традиційної» генерації , енергетики США планують запустити 2,5 ГВт потужностей газової генерації та один (четвертий) атомний реактор потужністю 1,1 ГВт на АЕС Vogtle.

Таким чином, частка сонця та вітру у нових запланованих потужностях становить 71%, а якщо додати до них системи накопичення енергії, то 94%. Такий вигляд має енергетичний перехід.