Меню

Встановлена ​​потужність сонячної енергетики Туреччини досягла 12,2 ГВт за підсумками 2023 р.

 

Згідно з офіційною статистикою, до кінця 2023 року встановлена ​​потужність сонячної енергетики Туреччини досягла 11,7 ГВт, а вітрової - 11,8 ГВт. Однак, ці дані не включають сонячні потужності, встановлені на гібридних електростанціях, повідомляє аналітичний центр Ember. Згідно з базою даних турецького Управління регулювання енергетичного ринку (EMRA), станом на початок 2024 року Туреччина встановила 510 МВт таких «вторинних» сонячних потужностей.

Таким чином, загальна потужність сонячної енергетики становила 12,2 ГВт. Це більше, ніж потужності вітроенергетики, які працювали в країні наприкінці минулого року (11,8 ГВт).

Щодо основного генеруючого ресурсу гібридних електростанцій, то тут домінують вітроенергетичні установки. 63% "вторинних" сонячних потужностей встановлено на 14 електростанціях, основним джерелом енергії яких є вітер.

Сонячна та вітрова енергія є взаємодоповнювальними ресурсами через зворотну залежність між їх погодинною генерацією. У Туреччині в період з 2021 по 2023 рік погодинна кореляція вітрової та сонячної генерації коливалася від -0,08 до -0,14. Таким чином, на гібридних вітро-сонячних електростанціях можна підтримувати більш стабільний профіль генерації, оскільки вироблення від одного джерела відносно вище, коли інший виробляє менше електроенергії.

Туреччина збирається встановлювати 5 гігават потужностей сонячної та вітрової енергетики щороку, заявив міністр енергетики країни Алпарслан Байрактар, виступаючи на «Російському енергетичному тижні» в Москві в жовтні 2023 р. Тобто загалом до 2035 року Туреччина планує побудувати електростанцій.

У січні 2024 року уряд Туреччини опублікував Національний енергетичний план . Згідно з документом, у 2035 році встановлена ​​потужність сонячної енергетики досягне 52,9 ГВт, а вітрової 29,6 ГВт, і вони вироблятимуть більше електроенергії, ніж вугільні та газові.

У травні 2023 року в Туреччині було відкрито найбільшу в Європі сонячну електростанцію потужністю 1,35 ГВт.