Меню

Вуглецевий слід HJT сонячного модуля Huasun становить 366 кг CO2-екв/кВт

 

Нещодавно Huasun Energy офіційно опублікувала звіт про вуглецевий слід своїх модулів HJT, який був сертифікований TÜV Rheinland.

Грунтуючись на методології оцінки життєвого циклу та ретельній перевірці даних про викиди вуглецю, було показано, що вуглецевий слід високоефективних сонячних гетероструктурних (HJT) модулів Huasun серії G10-144 Himalaya становить лише 366,12 г CO2-екв/Вт.

Компанія заявляє, що це перший випадок, коли викиди вуглецю фотоелектричних модулів, сертифіковані третьою стороною, не перевищують 400 г СО2-екв/Вт.

Huasun каже, що значне скорочення викидів CO2 пов'язане із використанням ультратонких кремнієвих пластин. При цьому завдяки унікальній структурі осередків їх ефективність залишається незмінною навіть при зменшенні товщини пластини.

Крім того, висока ефективність масового виробництва у поєднанні з низькотемпературними виробничими процесами та спрощеним «чотирьохетапним» підходом до виробництва ще більше знижує споживання енергії та мінімізує викиди вуглецю.

У березні поточного року Huasun розпочав масове виробництво HJT сонячних осередків з ефективністю понад 25%.

Багато китайських виробників публікують відомості про вуглецевий слід своїх сонячних панелей, і ці дані сертифіковані незалежними лабораторіями.

У лютому 2022 року сонячні монокристалічні панелі TOPCon N-типу китайської JinkoSolar були сертифіковані французькою лабораторією CERTISOLIS. Значення їх вуглецевого сліду становили 448-450 кг CO2/кВт.

У листопаді 2022 року повідомлялося , що вуглецевий слід сонячних модулів Vertex (P-типу) від китайської Trina Solar знаходиться в діапазоні від 395 кг/кВт до 430 кг/кВт. За словами Trina, це на 30-40 кг нижче, ніж у інших високоефективних модулів, представлених на ринку. Відповідний сертифікат видано TÜV Rheinland.

Китайська Risen Energy заявила , що вуглецевий слід її гетероструктурних (HJT) сонячних модулів N-типу Hyper-ion становить менше 400 кг СО2-екв/кВт, що «набагато нижче за середній показник по ринку». Це забезпечується, серед іншого, використанням ультратонких кремнієвих пластин 100 мкм.

У січні 2023 року французи представили HJT сонячний модуль із вуглецевим слідом 317 кг CO2-екв/кВт, але це поки що лабораторна розробка.