Меню

Найефективніші сонячні модулі на сьогоднішній день

 

Видання TaiyangNews опублікувало свій рейтинг найефективніших сонячних модулів (панелей), які знаходяться у продажу та повні специфікації яких є загальнодоступними.

До списку включено моделі, ефективність яких перевищує 21,5%.

Автори рейтингу зазначають, що порівняно з колишньою версією рейтингу, а він оновлюється регулярно, кількість таких фотоелектричних панелей зросла з 16 до 20.

Ефективність та вихідна потужність є двома ключовими характеристиками сонячних модулів. На мій погляд, у рейтингу цікаві не стільки показники ефективності, скільки факт, що більшість перерахованих продуктів – це великоформатні надпотужні модулі, що мають вихідну потужність понад 500 Вт, а потужність семи моделей перевищує 600 Вт. До грудня 2019 року, в якому китайська Risen Energy вперше представила сонячну панель 500 Вт , таких продуктів на ринку не було в принципі. Тобто очевидним є зрушення сонячної індустрії у бік випуску великих і потужних батарей.

Перші вісім місць займають моделі, зібрані на основі осередків N-типу - IBC, TOPCon і HJT [див. Сонячні елементи n-типу і p-типу. У чому різниця?»].

Найефективнішим на сьогоднішній день сонячним модулем, за версією TaiyangNews, є модель IBC від Maxeon (SunPower), що показує 22,7%. До речі, саме цей виробник нещодавно оголосив про унікальну гарантію на свої продукти – 40 років на продуктивність та 40 років від виробничого шлюбу (від поломок).

Нічого не можемо сказати про повноту рейтингу, але безумовно загальну картину він дає.

Ефективність сонячних панелей опосередковано впливає економіку сонячної генерації. Чим вища ефективність, тим менша площа необхідна розміщення сонячної електростанції тієї ж потужності.