Меню

Виробник сонячних модулів вперше надає 40-річну гарантію.

 

На сонячні панелі даються дві гарантії, два типи: 1) гарантія на продукт (від виробничого шлюбу), англійською її називають product warranty та 2) гарантія на продуктивність (performance warranty).

Перший тип гарантії характерний для будь-якого продукту/товару, який ми купуємо. Це гарантія від поломки через виробничий шлюб. Для сонячних панелей він вищий за стандартні терміни гарантії на багато інших товарів. Звичайний найпоширеніший термін гарантії від шлюбу для сонячних модулів: 10-12 років.

Донедавна найбільш поширеним терміном performance warranty (гарантії на продуктивність) для сонячних панелей був термін 25 років при збереженні 80% вихідної потужності/продуктивності. Але останнім часом все більше виробників почали переходити на 30-річну гарантію. Наприклад, First Solar дає 30-річну гарантію, згідно з якою через тридцять років панель збереже не менше 92% своєї початкової продуктивності.

Це не означає, що термін служби сонячної панелі через 30 років закінчується. Ні, вона може опрацювати і 40, і 50 років, просто подальша деградація модуля ніяк не описується виробником і не пов'язується з будь-якими зобов'язаннями з його боку.

Далі за всіх у своїх гарантійних зобов'язаннях пішла компанія Maxeon Solar Technologies зі штаб-квартирою в Сінгапурі, створена SunPower спільно з китайською Tianjin Zhonghuan Semiconductor Co. (TZS).

Компанія оголосила , що для своїх IBC (Interdigitated Back Contact) сонячних панелей пропонує унікальну гарантію 40/40. Тобто 40-річну гарантію від виробничого шлюбу (від поломок) та 40-річну гарантію на продуктивність.

«Нова 40-річна гарантія SunPower Maxeon заснована на зовнішніх польових дослідженнях понад 33 мільйонів панелей IBC, розгорнутих по всьому світу, всебічних прискорених випробувань на термін служби, проведених Maxeon та третіми сторонами, а також на фізичній моделі, яку Maxeon використовує для визначення очікуваного впливу на продуктивність основних причин деградації та відмови», - заявив виробник.

За даними компанії, її модулі IBC мають мінімальну гарантовану продуктивність в 98% протягом першого року експлуатації, за яким слідує максимальна річна деградація 0,25% протягом наступних 39 років. «Результатом є безпрецедентний гарантований рівень потужності 88,3% наприкінці 40-го року, що означає, що панелі Maxeon IBC забезпечують на 9,5% більше енергії через 40 років, ніж стандартні сонячні панелі через 25 років». повідомленні.

"Ми раді можливості запропонувати нашим клієнтам найдовшу і повну гарантію в галузі", - додає Джефф Уотерс, генеральний директор Maxeon Solar Technologies. «Ми витратили понад 35 років на вдосконалення запатентованої конструкції осередків та панелей нашої технології IBC, і це вселило впевненість, що наші панелі прослужать понад 40 років у польових умовах».

Деградація модулів давно не розглядається як серйозна перешкода для розвитку сонячної енергетики, але прогрес у продовженні продуктивного життя сонячних панелей робить галузь ще більш ефективною.